Poptávka

S čím bychom vám mohli pomoci?

Neváhejte nás kontaktovat. My se vám obratem ozveme.

Poptávka

S čím bychom vám mohli pomoci?

Neváhejte nás kontaktovat. My se vám obratem ozveme.

Informace, které je potřeba vyplnit v obchodech App Store a Google Play

Před zveřejněním aplikace je potřeba vyplnit údaje, které vidí uživatel v obchodech dané platformy (App Store nebo Google Play). Je vhodné aplikaci co nejpřesněji popsat aplikaci a tím zvednout její možnosti dohledání od uživatelů. Údaje označené jako * jsou povinné.

Zároveň máme tady i dokument, který můžete využít, když budete posílat následující údaje.

Společné údaje

Nejdříve je tu seznam společných údajů, které se vyskytují v obou obchodech (mohou se lišit v nějakém menším omezení či rozsahu).

PoznámkaAndroidiOS
Název aplikace*Max. 30 znakůMax. 30 znaků
Popis aplikace*Popis vaší aplikace s podrobným popisem vlastností a funkcíMůžou se použít HTML znaky. Max. 4000 znakůMax. 4000 znaků
Promotional Text/Stručný popisMůžete informovat o nových funkcích aplikace, které jsou zásadní apod. Neplést ovšem se seznamem změn, který se vydává s každou aktualizací aplikace.Max. 80 znakůMax. 170 znaků
Support URL*Adresa s informacemi o podpoře pro vaši aplikaci (může být i domovská adresa Vaší služby).Tato adresa URL bude viditelná v App Store.
Přihlašovací údaje*Pokud aplikace obsahuje nějakou formu přihlášení, tak je potřeba mít i nějaký testovací údaje a poskytnout je dané platformě (a to i když je tam možnost vytvoření účtu).
Privacy policy URL*Adresa, která odkazuje na vaše zásady ochrany osobních údajů.
Dostupnost*Pro celý svět nebo je možné aplikaci omezit, aby byla dostupná jen pro určité země či region.
Cena*Je potřeba nastavit podle business plánu služby (nejčastěji zdarma a pak jiný plán monetizace aplikace).
Ikona aplikace*Může být stejná jako v aplikaci, ale i vytvořena speciální.512 x 512 px1024 x 1024 px
Screenshoty a videa aplikace*Je potřeba mít alespoň 1-2 screenshoty, ale vhodné je mít jich více (a můžou se i vytvořit videa s používáním videa). Často poskytujeme možnost, že je vytvoříme my, ale je potřeba si vždycky specifikovat např.: účet, obrazovky, data apod. Aby screenshoty vypadaly přesně tak, jak chcete.Minimum 2 screenshoty.Minimum 1 screenshot. Musí se dodržovat rozměry daných zařízení.

Specifické údaje

Následující informace se už mohou lišit a druhý obchod tam tu možnost vyplnit vůbecmít nemusí nebo k daným informacím může přistupovat jinak.

App Store

Poznámka
SubtitleDoplnění k názvu, kdy se text zobrazí pod ním (do 30 znaků).
Klíčová slova*Uveďte jedno nebo více klíčových slov, která popisují vaši aplikaci. Klíčová slova zpřesňují výsledky vyhledávání (omezení do 100 znaků). Oddělená čárkou a maximálně do 100 znaků (stačí oddělená čárkou, nemusí tam být za tím mezera, čímž se taky ušetří nějaké znaky a může být třeba o pár klíčových slov více).
Kategorie*Je možné vyplnit 2 kategorie (první je povinná a druhá je volitelná). U některých kategorií je možné po zvolení zvolit také podkategorie. Jejich seznam naleznete například na stránkách Applu.
Copyright*Podle popisu by se mělo jednat o jméno osoby nebo subjektu, který vlastní výhradní práva na vaši aplikaci, před kterým je uveden rok získání práv (například “2008 Acme Inc.”). Obvykle uvádíme prostě název firmy, např. “MixedApps s.r.o.
Privacy policy*Štítky o ochraně soukromí – je potřeba vyplnit údaje o tom jaké informace aplikace a služba shromažďují a které jsou spojené s konkrétním uživatelem a které ne. Obvykle vyplňujeme my, případně ve spolupráci s doplněním informací ze serveru.

Štítky o ochraně soukromí se mohou lišit podle toho, co všechno aplikace o uživateli sbírá. Tady je například ukázka srovnání různých komunikačních aplikací, které se hodně liší (nemusí být aktuální, ale je to příklad, jak to může vypadat):

Google Play

Poznámka
Hlavní grafika*Neboli banner. Je to grafika, která se bude zobrazovat uživatelům pokud rozkliknou aplikaci v Google Play. Musí mít rozměry 1024 * 500 pixelů
VideoJe možné dodat video ukázku formou odkazu na YouTube

Domluvte si s námi schůzku

Domluvit schůzku

S čím bychom vám mohli pomoci?

Neváhejte nás kontaktovat. My se vám obratem ozveme.

© All Rights Reserved. Copyright MixedApps 2020. Developed by WKS
Immediate Prospect